میلگرد ترانس

یکی از مصالح پر کاربرد و مهم در ساختمان سازی که در اسکلت و زیر بنا اهمیت زیادی دارد، میلگرد است. مقطع فولادی که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین بتن مورد استفاده قرار می گیرد ، دارای طول و عرض مشخص است و در سازه های بتن آرمه به کار می رود، میلگرد است. این محصول انواع مختلفی دارد که یک نمونه آن میلگرد ترانس است. البته این محصول کاربرد کاملا مشابه با میلگرد سازه ندارد و این آرماتور بیشتر در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که اهمیت ظاهر و زیبایی آن بسیار حائز توجه باشد. این محصول در صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد اما برای موارد تزئینی همچون فرفوژه (فرفورژه)، شبکه بندی ، تقویت سازه و… به کار برده می شود.

میلگرد ترانس پولیش

انواع میلگرد ترانس

این محصول دارای تنوع است و انواع آن را در موارد متعددی به کار می برند. این تفاوت ناشی از نحوه ساخت این محصول است. ترانس به روش نورد گرم ساخته می شود اما روش های مختلفی برای تولید این محصول موجود است. اگر میلگرد ترانس به صورت کششی یا روغنی تولید شود به آن میلگرد ترانسیمسون می گویند این محصول در قطری بین 5 تا 80 میلی متر و در طول بین 3 تا 6 متر تولید می شود. انواع این محصول را می توان به صورت کامل معرفی کرد که در زیر عنوان شده است.

میلگرد ترانس تک پولیش :

میلگرد ترانس تک پولیش جزو فولادهایی است که به دلیل انجام فرایند پولیش بر آن دارای سطحی براق می باشد.

میلگرد ترانس تک پولیش ابتدا به صورت میله های فولادی بودند که از فرایندهای کار گرم تولید می شوند و دارای سطحی ناصاف و غیربراق هستند.

سپس بعد از عملیات پولیش دارای سطحی صاف و براق می شوند.

محصولات مشابه میلگرد ترانس تک پولیش :

میلگرد ترانس تک پولیش به شکل سیقل و صاف می باشد.

1. میلگرد ساده در یک مرحله پولیش به میلگردترانس تک پولیش تبدیل می شود.

2. همین میلگرد در دو مرحله به میلگرد دوپولیش تبدیل می شود.

3. و در سه مرحله به میلگرد سنگ خورده تبدیل می شود.

ترانس تک پولیش آهن

میلگرد ترانس ck45 :

میلگرد ترانس تک پولیش عمدتا با جنس آهن در بازار موجود می باشد و به فروش می رسد.

و میلگرد های دوپولیشه و سنگ خورده با جنس آهن و ck45 موجود می باشد.

 ترانس کشش:

میلگرد خام پس از عبور از داخل قالب به شکل مورد نظر را به خود می گیرد و پس از انجام پروسه به آن اصطلاحا میلگرد ترانسمیسیون یا میلگرد ترانس نیز گفته میشود.

جنس قالب کشش از آلیاژی به نام تنگستن کارباید است و برای روانکاری و خنک کاری عبور میلگرد از داخل قالب از روغن کشش استفاده می شود.